Picatinny vs. Weaver sín
Számos fegyversínre rögzíthető eszköz (éjjellátó céltávcsövek, red dot-ok, szerelékek, stb.) megvásárlásakor felmerül a kérdés, hogy felszerelhető-e Picatinny, vagy Weaver sínre a termék? Sokakban felmerül a kérdés, hogy kompatibilis lesz-e meglévő sínükkel, illetve milyen sínnel is rendelkeznek valójában?
Picatinny vs. Weaver sín
Mindkét típusú sin profilja (metszete) szinte megegyezik. A lényeges különbség a két típus között a rajtuk található keresztirányú hornyok elhelyezése és szélessége. A keresztirányú hornyok szerepe, hogy az eszköz szerelékének alján található keresztrúd beleüljön, így megakadályozza a hosszirányú elmozdulást. Ugyanakkor ez segíti elő azt is, hogy leszerelés után később, ugyanabban a pozícióban rögzíthessük újra eszközünket.
A Picatinny sín esetében a keresztirányú hornyok szélessége .206” (5,23mm) és a szabvány szerint (MIL-STD-1913) a horony közepek távolsága .394” (10,01mm). A Weaver sín esetében a horony szélessége .180” (4,57mm), a hornyok távolsága pedig nincs meghatározva, ezért létezik olyan weaver sín is, ahol nincsenek hornyok a sín teljes hosszában.
A fentiek miatt az eszköz szerelékén lévő keresztrúd vastagsága határozza meg, hogy fel tudjuk-e rakni az adott sínre. Döntő többségében a Weaver szerelékkel ellátott eszközök kompatibilisek mindkét sínnel, de a Picatinny szerelék keresztrúdja nem fér bele a Weaver sín hornyába. Ez utóbbi esetben sem kell kétségbe esni, mert egy fegyvermester könnyedén orvosolja a problémát.